Drinki

Koneser na plaży

Nasza specjalna Koneserska wersja koktailu znanego na całym swiecie pod wiele mówiącą nazwą Sex on the beach.

Sex on the Beach jest jednym z najpopularniejszych drinków na świecie. W klasycznej wersji drink ten przyrządzany jest z połączenia soku pomarańczowego z żurawinowym przy akompaniamencie wódki i likieru brzoskwiniowego. Słodko-kwaśny smak jest jednocześnie orzeźwiający, jak i energetyzujący. A wielu uważa go jak wskazuje nazwa za afrodyzjak.

Wedle najczęściej przytaczanej opowieści drink Sex on the Beach powstał prawdopodobnie w roku 1987, kiedy barman Ted Pizio pracujący w barze na Florydzie zgłosił się do konkursu na koktajl z likierem brzoskwiniowym. Połaczył ów likier z wódką i sokiem, a jego autorski drink zdobył ogromną popularność.

Przepis:

  • 40 ml wódki
  • 20 ml likieru brzoskwiniowego
  • 40 ml soku pomarańczowego
  • 40 ml soku żurawinowego
  • 4-5 kostek lodu

Do szklanki wypełnionej kostkami lodu wlewamy sok pomarańczowy oraz likier brzoskwiniowy po czym dokładnie mieszamy. Do shakera z kilkoma kostkami lodu wlewamy następnie sok żurawinowy, po czym dodajemy wódkę Koneser i energicznie mieszamy. Wódkę z sokiem powoli wlewamy do szklanki z przygotowanym wcześniej sokiem zmieszanym z likierem. Dzięki temu drink będzie dwuwarstwowy. Jeśli nie przywiązujemy do tego wagi albo nie mamy shakera możemy po prostu zmieszać wszystkie składniki w szkalnce, a na koniec udekorować plasterkiem pomarańczy. Istnieje wiele wersji tego drinka różnicych się nieco składem. Popularną jest np. wersja z grenadyną zamiast żurawiny. Można więc eksperymentować.

Do drinków polecamy:

Dodaj komentarz