O NAS

Naszą misją jest tworzenie wyjątkowej wódki,
która uosabia czystość, integralność i autentyczność naszego polskiego dziedzictwa
oraz dzielenie się tym dziedzictwem z ludźmi na całym świecie.

historiakontakt

O NAS

ząbkowska2
Piotr Krajewski - Fotografia Architektury / Architectural Photography

KONESER
TRADYCJA ZOBOWIĄZUJE

Nazwa naszej wytwórni – Koneser stawia przed nami ambitne cele! Staramy się nawiązywać do wielkich tradycji firmy, która przed laty opracowała formułę wielu znanych w kraju i za granicą marek alkoholi, m.in. Koneser, Metropolis, Winiak Klubowy, Targowa, Oleńka, Kniejówka, czy Zagłoba. Dlatego dziś 125-letnią tradycję i doświadczenie kontynuujemy w produktach godnych poprzedników.

NASZA MISJA

To Dobry Nastrój. Naszym celem jest tworzenie przyjemnych doznań dla wszystkich, nomen omen, koneserów wyrobów firmy Koneser. Wierność tradycji, naszym najlepszym historycznym recepturom, ale też ciągła praca nad jakością produktów oraz nad innowacjami, by zadowolić wszystkich naszych Konsumentów.

NASZA TRADYCJA

Serce firmy od początku bije w Warszawie. I choć dzisiaj wyroby marki Koneser produkowane są w podwarszawskiej Warce, to z warszawskiej Pragi wywodzi się tradycja, lokalne receptury i swojskość naszych wyrobów alkoholowych, która zapewnia Koneserowi silną pozycję na rynku. Dzięki połączeniu tradycji oraz wdrożeniu nowoczesnych technologii i międzynarodowych standardów, nasza firma jest dzisiaj jednym z liderów jakości na rynku alkoholi smakowych, wódek czystych i gatunkowych.

NASZE PRODUKTY

Tym, co wyróżnia Warszawską Wytwórnię Wódek Koneser na tle konkurencji, jest bogate portfolio wysokiej jakości produktów. Nasze flagowe marki od lat  są doceniane nie tylko przez polskich konsumentów, ale również nagradzane w prestiżowych, międzynarodowych konkursach. Specjalność Konesera to zarówno bogaty wybór wódek czystych, alkohole smakowe, jak również gatunkowe. Hołdując najlepszym tradycjom jednocześnie nieustannie poszerzamy naszą ofertę – nie tylko odpowiadając na bieżące potrzeby konsumentów, ale też tworzymy nowe trendy na rynku alkoholi.

NASZ CEL

To oczywiście podarowanie Państwu Dobrego Nastroju nie tylko dzięki naszym wyjątkowym produktom, ale także elastycznej polityce małej firmy oferującej rzemieślnicze i kraftowe produkty, dzięki różnorodności oraz działaniu w duchu odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju.

Koneser dzisiaj

Warszawska Wytwórnia w Warce

Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser od kilkunastu lat ma swoją siedzibę w Warce, a ściślej w podwareckich Grzegorzewicach. Ale to w Warce znajduje się w pełni zautomatyzowany zakład produkujący znakomite wyroby marki Koneser.

W 2007 roku, gdy linię produkcyjną Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser przy Ząbkowskiej na Pradze opuszczała ostatnia butelka wódki, wydawało się, że marka Koneser  przeszła do historii. Wskrzesił ją jednak Jarosław Nowociel, tyle że nie w Warszawie lecz w Warce, znajdującej sie na skraju malowniczej doliny Pilicy – ekologicznego obszaru chronionego Natura 2000.

Powierzchnię firmy zajmuje hala produkcyjna wraz ze stacją uzdatniania wody. zbiornikami spirytusu, zestawialnią produktów oraz powierzchnią biurową.  Nasza fabryka korzysta z najnowszych technologii pozwalających na wytwarzanie najwyższej jakości wyrobów alkoholowych.

Proces wytwarzania alkoholi jest nadzorowany i monitorowany na każdym z etapów produkcji przy zastosowaniu najnowszych urządzeń i technologii.

Do leżakowania wódki używamy zbiorników ze stali nierdzewnej, które spełniają najwyższe standardy jakościowe i normy światowe. Wszystkie wyroby marki koneser są testowane i certyfikowane. Jesteśmy wierni zasadzie wykorzystywania wyłącznie najwyższych standardów, do czego poniekąd zobowiązuje nas 125-letnia historia naszej marki.

Korzystamy wyłącznie z wyselekcjonowanego spirytusu rektyfikanego dostarczanego przez wybranych i zaufanych dostawców. Każda partia spirytusu jest dokładnie analizowana, degustowana i dopiero po pozytywnej ocenie jakościowej rozładowywana do dwóch zbiorników magazynowych. Do produkcji używamy głównie rektyfikatów pochodzenia zbożowego produkcji krajowej.  Nie używamy żadnych surowców modyfikowanych genetycznie.

W Koneserze łączymy pamięć o historii – tradycyjne receptury, lokalną specyfikę z nowoczesną technologią produkcji opartą na świeżych surowcach i doskonałej jakości oraz innowacyjnością pozwalającą poszerzać naszą ofertę o nowe, znakomite produkty.

Inne surowce zawierające alkohol – maceraty, maturalne koncentraty owocowe, spirytusy owocowe i destylaty są wykorzystywane dopiero po dokładnym zbadaniu. Badania jakościowe przeprowadzane są w zakładowym laboratorium. Woda do produkcji pochodzi z najnowocześniejszej i w pełni automatycznej stacji uzdatniania wody, która gwarantuje, że woda użyta do produkcji jest dokładnie przefiltrowana i ma najwyższe z możliwych parametry jakościowe.

Zestawianie wódek, czyli mieszanie składników odbywa się w zestawialnikach wyposażonych w mechaniczne mieszadła. Dozowanie wody i alkoholu odbywa się automatycznie z przysłowiową aptekarską precyzją.  Ilości dodawanych składników, kolejność dawkowania i mieszania są ściśle określone w recepturach wyrobów, które bazują na wieloletniej tradycji i doświadczeniu.  Produkcja, choć automatyczna opiera się zatem na tradycyjnych recepturach od lat stosowanych w warszawskim Koneserze.

Po sprawdzeniu mocy alkoholu i innych parametrów jest on dokładnie filtrowany w filtrach świecowych i przepompowywany do zbiorników naporowych, w których zachodzi istotny dla ostatecznego smaku proces leżakowania. Po ściśle określonym recepturą czasie leżakowania alkohol ponownie sprawdzany jest pod względem jakościowym i z dużym zapałem degustowany, a po akceptacji grawitacyjnie trafia do butelkowania. Przed nalaniem do butelki nasze alkohole są raz jeszcze filtrowane, po czym trafiają do wypłukanych wodą osmotyczną butelek na automatycznych podciśnieniowych monoblokach. Natychmiast po napełnieniu butelki są zamykane aluminiowymi bądź plastikowymi zakrętkami albo korami. po czym etykietowane i banderolowane na automatycznych etykieciarkach.

Alkohole dla Koneserów

W Koneserze opracowana została formuła formuła wielu znanych w kraju i za granicą marek alkoholi różnego typu i klasy. Alkohole klasy Top Premium to wódki  – Koneser de Luxe, Metropolis i Koneser Premium produkowane z najwyższej jakości spirytusu zbożowego w połączeniu z wodą demineralizowaną. Tę grupę wódek Konesera wyróżnia indywidualny charakter, łagodny aromat i neutralny smak. Alkoholem klasy Premium jest wódka Proximus. Stworzona została według receptur opracowanych na bazie najwyższej jakości spirytusu. Poczwórne filtrowanie tworzy idealne połączenie charakteru i czystości tego szlachetnego i luksusowego trunku, pozostawiając na podniebieniu niezpomniane doznania.  Wódki Koneser Classic oraz Grandis to wódki należące do klasy określanej mianem Mainstream. Łączą znakomitą jakość z przystępną ceną. Unikalna receptura, precyzja procesu produkcji, doskonały spirytus i krystaliczna woda tworzą delikatny, ale wyrazisty smak.

Projekt butelki wódki Koneser Classic dodaje jej szlachetności i stawia w gronie produktów najwyższej klasy. Koneser produkuje także alkohole klasy ekonomicznej – wódki Bycza i Targowa. To polskie, tradycyjne wódki zbożowe sporządzone według oryginalnych rodzimych receptur – niedrogie, ale pyszne i pielęgnujące tradycyjny polski smak.

W naszej ofercie znajduje się także znakomity Spirytus Spożywczy – doskonały do przyrządzania domowych nalewek owocowych i domowych.  Wyprodukowany z najwyższej jakości destylatu zbożowego o mocy 95 procent.  Z kolei Winiak Klubowy i Koneser CTAPKA to alkohole poddane procesowi długiego leżakowania w dębowych beczkach. Są to wódki o głębokiej barwie sporządzone z destylatu winnego oraz aromatycznych wyciągów z naturalnych surowców roślinnych.

Cytrynówka Warszawska, Wiśniówka Warszawska, Zurawinówka Warszawska, Grejpfrutówka Warszawska, Warszawska Pigwa, Warszawski Orzech Laskowy oraz

Warszawska Aronia to doskonałe likiery owocowe, czy też jak kto woli wódki smakowe, stworzone na bazie wyłącznie naturalnych składników. Jest to połączenie soczystych, świeżych i aromatycznych owoców, krystalicznie czystej wody i najwyższej jakości spirytusu.

Balsam Warszawski to wykwintna kompozycja orzechów, szlachetnych przypraw korzennych i aromatów owocowych. Oryginalna, staropolska receptura sprawia nadaje mu wyjątkowego charakteru trunku na każdą okazję.  Kniejówka to znakomita wódka aromatyczna oparta na kompozycji ziół, w tym turówki wonnej zwanej trawą żubrową. Nadaje to naszemu trunkowi wyjątkowy aromat i charakterystyczny smak.

Ten przegląd delicji z naszej oferty nie wyczerpuje naszych możliwości. Koneser ma w archiwach wiele oryginalnych przepisów sprzed lat i na pewno wprowadzimy do naszej karty alkoholi jeszcze niejedną wyjątkową propozycję dla koneserów!

Idea i wartości Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser

Naszą misją i nadrzedną ideą Konesera jest tworzenie wyjątkowej wódki, która uosabia czystość, integralność i autentyczność naszego polskiego dziedzictwa oraz dzielenie się tym dziedzictwem z ludźmi na całym świecie.

Jarosław Nowociel, właściciel Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser 

Nasz zespół

Maria Nowociel

DYREKTOR DS. STRATEGII I WZROSTU

Email: maria@nowociel.pl

Processed with VSCO with a5 preset

  Zadaj pytanie

  Masz pytania dotyczące oferty Warszawskiej Wytwórni Wódek KONESER? Potrzebujesz informacji dotyczących naszych produktów? Jesteś zainteresowany współpracą? Napisz do nas.

  Leszek Mazurek

  DYREKTOR
  DS.PRODUKCJI

  Email: mazurek@koneservodka.pl

  IMG_0229

   Zadaj pytanie

   Masz pytania dotyczące oferty Warszawskiej Wytwórni Wódek KONESER? Potrzebujesz informacji dotyczących naszych produktów? Jesteś zainteresowany współpracą? Napisz do nas.

   Agnieszka Wroniewicz

   DYREKTOR DS. IMPORTU I EXPORTU

   Email: agnieszka@nowociel.pl

   Agnieszka Wroniewicz zdjęcie

    Zadaj pytanie

    Masz pytania dotyczące oferty Warszawskiej Wytwórni Wódek KONESER? Potrzebujesz informacji dotyczących naszych produktów? Jesteś zainteresowany współpracą? Napisz do nas.

    Radosław Bartol

    DYREKTOR DZIAŁU WYROBÓW DEDYKOWANYCH

    Email: bartol@koneservodka.pl

    Radek2

     Zadaj pytanie

     Masz pytania dotyczące oferty Warszawskiej Wytwórni Wódek KONESER? Potrzebujesz informacji dotyczących naszych produktów? Jesteś zainteresowany współpracą? Napisz do nas.

     Wioletta Peplińska

     DZIAŁ WYROBÓW DEDYKOWANYCH

     Email: peplinska@koneservodka.pl

     Wiola

      Zadaj pytanie

      Masz pytania dotyczące oferty Warszawskiej Wytwórni Wódek KONESER? Potrzebujesz informacji dotyczących naszych produktów? Jesteś zainteresowany współpracą? Napisz do nas.

      WARSZAWSKA WYTWÓRNIA WÓDEK KONESER

      125 LAT TRADYCJI
      8 GATUNKÓW WÓDEK CZYSTYCH
      15 GATUNKÓW WÓDEK GATUNKOWYCH I SMAKOWYCH
      3 ODMIANY NAJLEPSZEGO POLSKIEGO WINAKU