Portfolio_Koneser__Grupowe_Proximus_nowe
Wódka czysta

PROXIMUS

Nazwa naszej wódki Proximus jest w pełni adekwatna do jej dziwnej właściwości. „Proximus”, czyli po łacinie „Następny” idealnie wpisuje się w sytuację, gdy po pierwszym kieliszku natychmiast ma się ochotę na następny właśnie. Proximus to wódka o wysokiej jakości, produkowana ze spirytusu luksusowego zbożowego. Marka narodziła się pod koniec lat 90. w naszej wytwórni jako marka Premium. Wódka o słodkim i delikatnym smaku, który nie drażni podniebienia. Jest to wódka idealna do picia w czystej postaci lub jako baza do koktajli. Jednym słowem. Proximus zadowoli nawet najbardziej wymagających Koneserów, a że po pierwszym kieliszku ma się ochotę sięgnąć po następny… Cóż. Taki już urok Proximusa.

Kategoria
Wódki czyste

Zawartość alkoholu
40%

Pojemności
100 ml, 200 ml, 350 ml, 500 ml, 700 ml

Producent
Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser

ZOBACZ W SKLEPIE

CIEKAWOSTKI KONESERA

KTO WYNALAZŁ WÓDKĘ?

Historia wódki to liczne pytania, mity i ciekawostki. Wódka ewoluowała przez wieki jeśli chodzi o smak, jakość, skład i metody produkcji. Historia mocnego alkoholu nieco podobnego do tego, co dzisiaj znamy jako wódka nie zaczęła się w Polsce. Wedle oficjalnej wiedzy pierwszej destylacji alkoholu w Europie dokonał ok. 400 roku n.e. grecki alchemik Zosimos z Panapolis, a później w zapiskach arabskich alchemików pojawiały się wzmianki o mocnym alkoholu uzyskiwanym z destylacji wina lub fermentowanego słodu, który rzekomo miał magiczne właściwości. W VIII wieku Grecy pili już „wodę palącą ze zboża”, a Raymond Lulle nazwał wódkę „kwwintessencją” i uzyskał ją przez destylację „za pomocą ciepła wywiązującego się z nawozu końskiego na kupę zgromadzonego”. Tak mocny alkohol, określany przed mnichów i alchemików z łacińska aqua vitae (woda życia) lub bardziej swojsko okowitą stosowany był jako medykament lub kosmetyk. Do XVI wieku i sprzedawano go w aptekach.

Być może pierwsi trunek przypominający późniejsze wódki stworzyli Chińczycy. Według niektórych źródeł historycznych mocny alkohol z ryżu i cukru destylowali już kilkaset lat przed naszą erą. Nie da się jednak tego w żaden sposób potwierdzić.

Kto pierwszy zaczął produkować wódkę na większą skalę jako napitek, a nie specyfik alchemiczny? To także pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy historycy twierdzą, że wódkę na większą skalę pierwsi zaczęli wyrabiać Polacy w XIV wieku, jako destylat ze zbóż. Inni uważają, że wódkę po raz pierwszy wyprodukowali Rosjanie w XVI wieku, jako produkt destylacji winogron lub miodu i jako pierwsi uruchomili jej produkcję manufakturową. Jeszcze inni przypisują wynalazek wódki pitnej Szwedom, którzy w XVII wieku zaczęli produkować mocny alkohol z żyta. Wszystkie te teorie mają na swoje potwierdzenie rozmaite argumenty i dowody, ale żadna nie jest ostatecznie potwierdzona. Jedno jest jednak pewne – wódkę wynaleźli ludzie, którzy szukali sposobu na uzyskanie wysokoprocentowego napoju alkoholowego z dostępnych surowców.

XVI-wieczna rycina ukazująca destylację aqua vittae przez aptekarzy.

Stwórz własną butelkę – personalizacja i grawerowanie

Kupując produkty Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser mają Państwo możliwość wykonania graweru lub rysunku na butelce. Grawerem może być logo Państwa Firmy, dedykacja, życzenia okazjonalne, np. weselne, motyw graficzny lub dowolny tekst reklamowy i osobista dedykacja – ogranicza nas tylko fantazja naszych Klientów.
Dzięki umieszczeniu logo firmy na butelce możemy zbudować relacje biznesowe, wzmocnić świadomość marki albo po prostu sprawić miły prezent współpracownikom lub partnerom.
Z kolei podarowanie komuś bliskiemu butelki dobrego alkoholu Konesera z miłą dedykacją i wygrewareowanym na butelce oryginalnym rysunkiem sprawi obdarowanemu przyjemność, a może znaczyć też coś więcej…

Grawerujemy na butelkach płaskich takich jak: Koneser De Luxe, Winiak Klubowy, Winiak Klubowy Black, Proximus  i wielu innych butelkach naszych wódek czystych, smakowych i gatunkowych oraz likierów o pojemności od 90 ml do 1000 ml.
Przewidywany czas oczekiwania na grawer nie przekracza 14 dni, jednak w pilnych przypadkach jest także  możliwość zamówienia ekspresowego. Zachęcamy do skorzystania z oferty i stworzenia własnej butelki ulubionego trunku z oferty Konesera.

wodka_grawer4

Podobne produkty