Spirytus95_Grupowe
Spirytus

SPIRYTUS SPOŻYWCZY 95%

Spirytus Spożywczy 95% produkowany przez Warszawską Wytwórnię Wódek Koneser z polskiego rektyfikowanego spirytusu zbożowego jest produktem najwyższej jakości. Doskonale nadaje się do produkcji domowych nalewek i wypieków, a także do celów leczniczych.

Kategoria
Spirytusy

Zawartość alkoholu
95%

Pojemności
100 ml, 200 ml, 500 ml

Producent
Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser

ZOBACZ W SKLEPIE

KONESER

Jak się robi spirytus?

Wysokoprocentowy alkohol etylowy, który otrzymuje się z fermentacji i destylacji różnych surowców roślinnych nazywany jest w Polsce od wieków spirytusem. Skąd ta nazwa? Pochodzi od łacińskiego idiomu spiritus vini – duch (zapach) wina. W Polsce spirytus wytwarza się najczęściej z tradycyjnych polskich zbóż: żyta, pszenicy, pszenżyta, owsa lub jęczmienia albo z ziemniaków. Proces produkcji spirytusu składa się z kilku etapów:

  • Przygotowanie surowca. Polega ono na oczyszczeniu, rozdrobnieniu i nawilżeniu surowca, np. ziemniaków, buraków, zbóż, owoców lub melasy. Celem tego etapu jest ułatwienie dostępu enzymów i drożdży do skrobi lub cukrów zawartych w surowcu.
z20175704V,Dawny-budynek-Rektyfikacji-Warszawskiej
  • Fermentacja. Jest to proces biochemiczny, w którym drożdże przekształcają cukry w alkohol etylowy i dwutlenek węgla. Fermentacja odbywa się w specjalnych zbiornikach pod kontrolą temperatury, pH i stężenia tlenu. Czas trwania fermentacji zależy od rodzaju surowca i drożdży, ale wynosi zwykle od kilku do kilkunastu dni.
  • Destylacja. Jest to proces fizyczny, w którym oddziela się alkohol etylowy od pozostałych składników fermentatu, takich jak woda, fusel, metanol i inne związki lotne. Destylacja polega na ogrzewaniu fermentatu do temperatury wrzenia alkoholu (ok. 78°C) i skraplaniu jego par w chłodnicy. W ten sposób uzyskuje się tzw. surowy spirytus o zawartości alkoholu ok. 80-90%.
2022-03-02-8
  • Rektyfikacja. Jest to proces doskonalenia jakości spirytusu poprzez usunięcie niepożądanych związków lotnych, takich jak metanol, aldehydy, estry i kwasy organiczne. Rektyfikacja polega na wielokrotnym ogrzewaniu i skraplaniu spirytusu w specjalnej kolumnie rektyfikacyjnej, która dzieli się na tzw. talerze lub piętra. Na każdym talerzu zachodzi częściowa kondensacja i odparowanie spirytusu, co prowadzi do jego stopniowego oczyszczania i wzrostu stężenia alkoholu.
  • Rozcieńczanie i stabilizacja. Jest to proces doprowadzenia spirytusu do pożądanej mocy i jakości poprzez dodanie odpowiedniej ilości wody demineralizowanej lub destylowanej oraz dodatków stabilizujących, takich jak kwas cytrynowy lub siarczan sodu. Celem tego etapu jest uzyskanie spirytusu o zawartości alkoholu 95-96% oraz zapewnienie jego trwałości i bezpieczeństwa dla zdrowia.

Spirytusy produkowane w Koneserze są doskonałe do wytwarzania domowych nalewek. Potrafią wydobyć naturalny zapach i aromat z pachnących słońcem owoców, co odzwierciedla ich głęboki smak. Można ich używać bezpośrednio na owoce bez koniecznosci rozcieńczania wodą.

Stwórz własną butelkę – personalizacja i grawerowanie

Kupując produkty Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser mają Państwo możliwość wykonania graweru lub rysunku na butelce. Grawerem może być logo Państwa Firmy, dedykacja, życzenia okazjonalne, np. weselne, motyw graficzny lub dowolny tekst reklamowy i osobista dedykacja – ogranicza nas tylko fantazja naszych Klientów.
Dzięki umieszczeniu logo firmy na butelce możemy zbudować relacje biznesowe, wzmocnić świadomość marki albo po prostu sprawić miły prezent współpracownikom lub partnerom.
Z kolei podarowanie komuś bliskiemu butelki dobrego alkoholu Konesera z miłą dedykacją i wygrewareowanym na butelce oryginalnym rysunkiem sprawi obdarowanemu przyjemność, a może znaczyć też coś więcej…

Grawerujemy na butelkach płaskich takich jak: Koneser De Luxe, Winiak Klubowy, Winiak Klubowy Black, Proximus  i wielu innych butelkach naszych wódek czystych, smakowych i gatunkowych oraz likierów o pojemności od 90 ml do 1000 ml.
Przewidywany czas oczekiwania na grawer nie przekracza 14 dni, jednak w pilnych przypadkach jest także  możliwość zamówienia ekspresowego. Zachęcamy do skorzystania z oferty i stworzenia własnej butelki ulubionego trunku z oferty Konesera.

wodka_grawer4

Podobne produkty