Aronia_Grupowe2
Wódka smakowa

ARONIA WARSZAWSKA

Likier na bazie naturalnego soku aroniowego BIO. Jest lekko słodzony i posiadający głęboką, ciemno-purpurową barwę. Cierpkość i lekką kwaskowość otrzymano przez zastosowanie dojrzałych, najwyższej jakości owoców aronii. Proces tłoczenia zgodnie z deklaracją producenta przeprowadzono bez użycia wysokich temperatur. Inspiracją do produkcji tego likieru stały się rosolisy produkowane już w okresie międzywojennym z doskonałej jakości surowców roślinnych. Smak, aromat i naturalna owocowa barwa wydobyte są w całej swej pełni z soków produkowanych przez dostawców posiadających wysokiej jakości systemy zarządzania jakością.

Zbalansowany smak naszego likieru powoduje, że jest ona doskonałą bazą do drinków jako dodatek do deserów lub ciast oraz wyśmienicie smakuje bez żadnych dodatków.

Kategoria
Wódki smakowe

Zawartość alkoholu
25%

Pojemności
100 ml, 200 ml

Producent:
Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser

ZOBACZ W SKLEPIE

KONESER

Słodko-cierpki smak aronii

Aronia pochodzi z Ameryki Północnej, a walory owoców tego niezwyklego krzewu odkryli Indianie. Do Europy w XVIII wieku sprowadzili aronię Francuzi. W Polsce aronia uprawiana jest od lat 50. XX wieku, głównie na Podlasiu i Mazowszu. Jagody aronii znane są ze swego charakterystycznego – kwaśnego, cierpkiego smaku. Są bogate w przeciwutleniacze i inne związki, które mają korzystne właściwości zdrowotne. Wykazano, że jagody aronii obniżają ciśnienie krwi, poziom cholesterolu, stany zapalne i stres oksydacyjny, a także poprawiają regulację poziomu cukru we krwi, funkcje układu odpornościowego i zdolności poznawcze. Wedle niektórych badań mogą mieć również korzystne działanie w zapobieganiu chorobom nowotworowym, cukrzycy, infekcjom bakteryjnym i wirusowym.

Jagody aronii można jeść w postaci świeżej, suszone, mrożone lub przetwarzane na sok, dżem, jako dodatek do herbaty. Są także wyjątkowo wdzięcznym owocem do wytwarzania wódek i nalewek.  Pierwsze wzmianki o wykorzystaniu aronii do produkcji napojów alkoholowych pochodzą z XIX wieku, kiedy to udokumentowany został fakt, że Indianie z plemienia Algonkinów sporządzali z niej wino.

Wódka z aronii jest ceniona za swój głęboki, rubinowy kolor, intensywny aromat i rześki, lekko cierpki smak. Zawiera również wiele witamin i antyoksydantów, które mają korzystny wpływ na zdrowie.

Produkcja domowej nalewki z aronii jest stosunkowo prosta i nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Najważniejszym składnikiem jest dobra jakość owoców, które powinny być dojrzałe, zdrowe i świeże. Owoce należy umyć, osuszyć i usunąć ogonki. Następnie należy je umieścić w dużym słoju lub butelce i zalać spirytusem lub wódką o mocy co najmniej 40%. Proporcje owoców i alkoholu mogą być różne, ale zwykle stosuje się około 1 kg aronii na 1 litr alkoholu. Słoik lub butelkę należy szczelnie zamknąć i odstawić w ciemne i chłodne miejsce na około 2-3 miesiące. W tym czasie należy co jakiś czas potrząsać naczyniem, aby owoce się nie zbrylały. Po upływie tego czasu nalewka jest gotowa do spożycia, ale można ją również przefiltrować przez gazę lub filtr do kawy i przechowywać w ciemnych butelkach. Wódka z aronii najlepiej smakuje schłodzona lub z lodem.

Aronia Warszawska, którą robimy w Koneserze produkowana jest, jak zresztą wszystkie nasze wódki smakowe tradycyjną metodą wedle staropolskich przepisów. Dzięki temu smak, aromat i naturalna owocowa barwa są wydobyte w całej swej pełni i krasie.

60eccf93f55c839218065ef44d7d64b9

Stwórz własną butelkę – personalizacja i grawerowanie

Kupując produkty Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser mają Państwo możliwość wykonania graweru lub rysunku na butelce. Grawerem może być logo Państwa Firmy, dedykacja, życzenia okazjonalne, np. weselne, motyw graficzny lub dowolny tekst reklamowy i osobista dedykacja – ogranicza nas tylko fantazja naszych Klientów.
Dzięki umieszczeniu logo firmy na butelce możemy zbudować relacje biznesowe, wzmocnić świadomość marki albo po prostu sprawić miły prezent współpracownikom lub partnerom.
Z kolei podarowanie komuś bliskiemu butelki dobrego alkoholu Konesera z miłą dedykacją i wygrewareowanym na butelce oryginalnym rysunkiem sprawi obdarowanemu przyjemność, a może znaczyć też coś więcej…

Grawerujemy na butelkach płaskich takich jak: Koneser De Luxe, Winiak Klubowy, Winiak Klubowy Black, Proximus  i wielu innych butelkach naszych wódek czystych, smakowych i gatunkowych oraz likierów o pojemności od 90 ml do 1000 ml.
Przewidywany czas oczekiwania na grawer nie przekracza 14 dni, jednak w pilnych przypadkach jest także  możliwość zamówienia ekspresowego. Zachęcamy do skorzystania z oferty i stworzenia własnej butelki ulubionego trunku z oferty Konesera.

wodka_grawer4

Podobne produkty