Amaretto_Grupowe2
Likier

AMARETTO TRIUMF

Tradycyjny likier migdałowy wywodzący się z Wenecji. Amaretto to jeden z najpopularniejszych smaków likierów na świecie. Delikatny, migdałowy smak to efekt naturalnych i najwyższej jakości surowców użytych do jego produkcji. Powstaje z moczenia gorzkich migdałów w alkoholu. Do tego naparu dodaje się wanilię oraz strąki kakaowe. Idealny na każdą porę dnia, doskonały do różnych koktajli, kawy i deserów. Dodany do tiramisu, podkreśli wyjątkowość i intensywność smaku tego deseru. Goście na pewno poproszą o dokładkę. Trunek ten rozpływa się w ustach, a po spróbowaniu chociażby odrobiny, mamy ochotę na więcej.Po otwarciu butelki całe otoczenie wypełnia się zapachem migdałów, kawy, crème brûlée, ciasta z czekoladą i migdałami. W słodkim smaku wyraźnie czuje się nuty migdałów i kakao. Do tego lekki, przyjemny migdałowy finisz.

Kategoria
Likiery

Zawartość alkoholu
20%

Pojemności
100 ml, 200 ml, 500 ml

Producent
Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser

ZOBACZ W SKLEPIE

KONESER

Tajemnice amaretto

Likier amaretto wywodzi się z Włoch, a ściślej rzecz biorąc z okolic Wenecji. Nazwa amaretto pochodzi od włoskiego słowa “amaro”, które oznacza gorzki i odnosi się do gorzkiego smaku migdałów, które są jednym z głównych składników likieru. Nazwa jest o tyle myląca, że likier amaretto ma smak raczej słodki, a choć posmak migdałów jest w nim wyraźnie wyczuwalny, to jednak neutralizowany przez inne składniki i decyduje o wyrazistym finiszu smakowym.

Historia amaretto sięga XVI wieku, kiedy to według legendy malarz Bernardino Luini malując fresk w kościele Santa Maria delle Grazie w Saronno otrzymał  na pamiątkę od pewnej wdowy, z którą połaczył go płomienny romans butelkę likieru zrobionego z migdałów i wina. Inna wersja historii  mówi, że to pierwsi producenci lokalnego trunku z wina, moreli i migdałów – rodzina di Soranno wykorzystała legendę o malarzu i pięknej wdowie jaklo swego rodzaju chwyt marketingowy. Bardzo skuteczny jak się okazało, bo z czasem likier zdobywał sobie popularność w całych Włoszech i za granicą, a jego receptura była przekazywana z pokolenia na pokolenie przez rodzinę Reina, która założyła firmę Lazzaroni i rozpoczęła produkcję amaretto w 1851 roku.

Likier amaretto ma zazwyczaj czerwonobursztynowy lub bursztynowy kolor w zależności od użytych składników i ich proporcji. Prócz migdałów czasem dodaje się doń pestek moreli, brzoskwiń, a rzadziej też wiśni. W niektórych odmianach i recepturach wykorzystuje się także zioła lub aromat waniliowy. Smak amaretto zależy prezede wszystkim od proporcji, wedle których łączy się migdały i pestki moreli lub wiśni z destylatem winnym i syropem cukrowym.

Dziś amaretto jest najbardziej popularnym i rozpoznawalnym na świecie włoskim likierem, a jego światowa popularność sprawiła, że w różnych odmianach produkowany jest w wielu krajach.

Almond liquor amaretto and almonds. Selective focus

Zawartość alkoholu amaretto wynosi zazwyczaj kilkanaście do trzydziestu procent objętościowych. Ma bogaty i złożony aromat, który łączy nuty migdałów, marcepanu, wanilii, moreli i cytrusów, a czasem też ziół. Likier amaretto ma również korzystne właściwości zdrowotne, ponieważ zawiera antyoksydanty i witaminy z grupy B, które wspomagają układ nerwowy i odpornościowy.

Amaretto dodaje się najczęściej do drinków. Można także serwować ten likier jako dodatek do kawy, czekolady, deserów – sprawdzi się także do nasączania ciasta. Koneserzy preferują jednak degustację tego aromatycznego likieru w czystej postaci.

Amaretto-Sour-634x400

Stwórz własną butelkę – personalizacja i grawerowanie

Kupując produkty Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser mają Państwo możliwość wykonania graweru lub rysunku na butelce. Grawerem może być logo Państwa Firmy, dedykacja, życzenia okazjonalne, np. weselne, motyw graficzny lub dowolny tekst reklamowy i osobista dedykacja – ogranicza nas tylko fantazja naszych Klientów.
Dzięki umieszczeniu logo firmy na butelce możemy zbudować relacje biznesowe, wzmocnić świadomość marki albo po prostu sprawić miły prezent współpracownikom lub partnerom.
Z kolei podarowanie komuś bliskiemu butelki dobrego alkoholu Konesera z miłą dedykacją i wygrewareowanym na butelce oryginalnym rysunkiem sprawi obdarowanemu przyjemność, a może znaczyć też coś więcej…

Grawerujemy na butelkach płaskich takich jak: Koneser De Luxe, Winiak Klubowy, Winiak Klubowy Black, Proximus  i wielu innych butelkach naszych wódek czystych, smakowych i gatunkowych oraz likierów o pojemności od 90 ml do 1000 ml.
Przewidywany czas oczekiwania na grawer nie przekracza 14 dni, jednak w pilnych przypadkach jest także  możliwość zamówienia ekspresowego. Zachęcamy do skorzystania z oferty i stworzenia własnej butelki ulubionego trunku z oferty Konesera.

wodka_grawer4

Podobne produkty