Grandis_Grupowe5
Wódka czysta

GRANDIS

Wódka Grandis to wódka produkowana ze znakomitego spirytusu zbożowego, otrzymywanego z wysokiej jakości zbóż. Wódka Grandis ma jasny, czysty kolor i delikatny zapach. W smaku jest łagodna, lekko słodka i obdarzona bardzo naturalnym, rześkim, łagodnym smakowym finiszem, który nie drażni podniebienia. Można ją pić czystą lub z lodem, a także wykorzystywać do drinków i koktajli. Wódka Grandis ma 40% zawartość alkoholu. To dobra propozycja dla osób, które szukają wysokiej jakości wódki w przystępnej cenie. Jest to wódka o uniwersalnym charakterze, która jak wszystkie nasze wódki czyste ma swój niepowtarzalny aromat i neutralną aurę.

Kategoria
Wódki czyste

Zawartość alkoholu
40%

Pojemności
100 ml, 200 ml, 500 ml, 700 ml

Producent
Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser

ZOBACZ W SKLEPIE

CIEKAWOSTKI KONESERA

POLSKA WÓDKA W XIX WIEKU

Na przełomie XVIII i XIX wieku rozpoczęła się masowa produkcja wódki. Jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęła produkować wódkę na skalę przemysłową destylarnia założona przez rodzinę Baczewskich w 1782 pod Lwowem.

Gdy do Polski zawitała rewolucja przemysłowa, przyniosła z sobą zwiększenie produkcji i przekształcenie wielu małych gorzelni w duże zakłady produkcyjne. Powstaniec styczniowy Józef Baczewski także przeksztacił rodzinną manufakturę w fabrykę wódek i likierów i przeniósł produkcję do Lwowa. Jego wódki zdobywały kolejne nagrody w Europie, a finalnie trafiły na eksport do Kanady i Ameryki Południowej. Jego syn, Adam Baczewski dzięki zainwestowaniu w importowaną nowoczesną aparaturę, budowie rafinerii spirytusu i przede wszystkim dzięki wprowadzeniu nowatorskich metod reklamy (zwłaszcza bardzo ozdobnych i zróżnicowanych butelek – karafek oraz etykiet) uczynił ze swojej firmy największego producenta alkoholu w Polsce i jednego z największych w środkowej Europie.

Na początku XIX wieku innowacje techniczne umożliwiły taikże wytwarzania wódki z ziemniaków. Jedna z najnowocześniejszych destylarni w Polsce powstała w 1823 roku. Tego samego roku ruszyła w niej produkcja wódki “Wyborowa”, który to trunek uznany przez gazetę „Izys Polska czyli Dziennik Umiejętności, Wynalazków, Kunsztów i Rękodzieł” za najlepszą wódkę w Polsce. Otworzył ją polski Żyd Hartwig Kantorowicz w Poznaniu. W fabryce tej po raz pierwszy na terenach polskich zastosowano aparat Pistoriusa, który pozwalał na uzyskanie w czasie jednej operacji (a nie trzech, jak to czyniła konkurencja) spirytusu o mocy do 85%.

W XIX wieku na rozdartych między zaborcze państwa ziemiach polskich działały także inne znane gorzelnie, jak np. fabryka polskich wódek i likierów Jakuba Haberfelda w Oświęcimiu, fabryka wódek J. Prochownik w Poznaniu, czy też fabryka Hrabiów Potockich w Łańcucie.

W takim oto pejzażu i zacnym towarzystwie zadebiutowała pod koniec XIX wieku założona przez grupę polskich przedsiębiorców Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser, właściwie zwana wtedy Rektyfikacją Warszawską i współdziałająca ściśle z  kontrolowanym przez zaborczą, carską administrację rosyjskim Warszawskim Skarbowym Składem Win.

W 1897 roku produkcja ruszyła pełną parą. Rektyfikacja oczyszczała spirytus, który do zakładu dostarczano z lokalnych gorzelni w postaci surowej okowity, rosyjski Monopol zaś produkował z niego wódkę. Inwestycje w szereg urządzeń pomocniczych, takich jak: kotły i maszyny parowe do wody oraz spirytusu, baterie filtracyjne sprawiły, że jedna z najnowocześniejszych gorzelni w całym zaborze rosyjskim produkowała już na początku swego istnienia milion wiader wysokoprocentowego alkoholu rocznie i zaczęła zdobywać sobie coraz większą popularność, początkowo w Warszawie, a potem w całej Kongresówce.

poczatek_bud.-głowny-rektyfikacja_skrzydło-hali-odbieralników_kadr

Stwórz własną butelkę – personalizacja i grawerowanie

Kupując produkty Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser mają Państwo możliwość wykonania graweru lub rysunku na butelce. Grawerem może być logo Państwa Firmy, dedykacja, życzenia okazjonalne, np. weselne, motyw graficzny lub dowolny tekst reklamowy i osobista dedykacja – ogranicza nas tylko fantazja naszych Klientów.
Dzięki umieszczeniu logo firmy na butelce możemy zbudować relacje biznesowe, wzmocnić świadomość marki albo po prostu sprawić miły prezent współpracownikom lub partnerom.
Z kolei podarowanie komuś bliskiemu butelki dobrego alkoholu Konesera z miłą dedykacją i wygrewareowanym na butelce oryginalnym rysunkiem sprawi obdarowanemu przyjemność, a może znaczyć też coś więcej…

Grawerujemy na butelkach płaskich takich jak: Koneser De Luxe, Winiak Klubowy, Winiak Klubowy Black, Proximus  i wielu innych butelkach naszych wódek czystych, smakowych i gatunkowych oraz likierów o pojemności od 90 ml do 1000 ml.
Przewidywany czas oczekiwania na grawer nie przekracza 14 dni, jednak w pilnych przypadkach jest także  możliwość zamówienia ekspresowego. Zachęcamy do skorzystania z oferty i stworzenia własnej butelki ulubionego trunku z oferty Konesera.

wodka_grawer4

Podobne produkty