Kniejówka_Grupowe3
Wódka gatunkowa

KNIEJÓWKA

Kniejówka charakteryzuje się słodkim, nieco ziołowym smakiem oraz bardzo delikatnym ożywczym leśnym aromatem. To wódka przygotowana zgodnie z unikalną staropolską recepturą myśliwską. Najwcześniejsza wzmianka na ten temat pochodzi z XIV wieku, a więc można powiedzieć, że Warszawska Kniejówka z Konesera ma blisko siedemsetletnią tradycję.

Produkowana dziś w Koneserze Kniejówka nawiązuje do tej tradycji. O jej wyjątkowości decydują idealnie dobrane proporcje i staranna metoda produkcji bazująca na dawnych recepturach. Za aromat odpowiada zaś trawa popularnie zwana żubrową z rejonów Puszczy Białowieskiej. Pod tym ludowym określeniem ukrywają się dwa gatunki traw: turówka wonna i turówka leśna.

Kategoria
Wódki gatunkowe

Zawartość alkoholu
38%

Pojemności
100ml, 200ml, 350ml, 500ml

Producent
Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser

ZOBACZ W SKLEPIE

KONESER

WÓDKA NA TRAWIE ŻUBROWEJ

Wódka żytnia z dodatkiem trawy zwanej potocznie żubrówką,  czyli tak naprawdę turówki wonnej to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wódek. Swój charakterystyczny smak i aromat zawdzięcza właśnie trawie rosnącej w Puszczy Białowieskiej. Turówka wonna była od wieków uważana za afrodyzjak i źródło sił witalnych. Pierwsze wzmianki o wykorzystaniu trawy żubrowej do aromatyzowania gorzałki pochodzą z XIV wieku, a w XVII i XVIII wieku żubrówka stała się ulubionym trunkiem polskiej szlachty z Podlasia i Wileńszczyzny.

Receptura wódki, która otrzymała nazwę Żubrówki została opracowana w 1926 roku w Białymstoku, ale jej produkcja rozpoczęła się w warszawskim Koneserze.

Dopiero w 1928 roku produkcja Żubrówki, wedle nieco zmodyfikowanej receptury, przede wszystkim ze względu na dostępność turówki, została przeniesiona do Białegostoku, a następnie w 1936 roku do Brześcia. To właśnie wtedy do każdej butelki żubrówki zaczęto wkładać źdźbło trawy żubrowej, by nadać jej niepowtarzalnego zapachu kumaryny, przypominającego świeże siano. Przez cały okres PRL Żubrówka produkowana była w białostockim Polmosie, stająs się towarem eksportowym i dumą polskiego alkoholiarstwa.

Wprowadzając na rynek naszą Kniejówkę postanowiliśmy wrócić do korzeni wódki na trawie żubrowej, do pierwotnej receptury, wedle ktorej była ona produkowana w latach międzywojnia w naszej wytwórni, jeszcze bez charakterystycznego źdźbła trawy w butelce.

Nasza Kniejówka powstaje z żytniego spirytusu rektyfikowanego, który jest mieszany z wywarem z turówki wonnej. Proces maceracji przebiega w dwóch etapach – wodnym i alkoholowym, a powstała esencja jest sezonowana i oczyszczana z osadów i możliwych zanieczyszczeń.

Kniejówka charakteryzuje się szczególnym, słodkim, nieco cynamonowym smakiem, bardzo delikatnym ożywczym leśnym aromatem i charakterystycznym złotawym aromatem. O jej wyjątkowości decydują idealnie dobrane proporcje i tradycyjna metoda produkcji bazująca na pierwotnej recepturze opartej na dawnych szlacheckich przepisach.

2022-03-02-18

Stwórz własną butelkę – personalizacja i grawerowanie

Kupując produkty Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser mają Państwo możliwość wykonania graweru lub rysunku na butelce. Grawerem może być logo Państwa Firmy, dedykacja, życzenia okazjonalne, np. weselne, motyw graficzny lub dowolny tekst reklamowy i osobista dedykacja – ogranicza nas tylko fantazja naszych Klientów.
Dzięki umieszczeniu logo firmy na butelce możemy zbudować relacje biznesowe, wzmocnić świadomość marki albo po prostu sprawić miły prezent współpracownikom lub partnerom.
Z kolei podarowanie komuś bliskiemu butelki dobrego alkoholu Konesera z miłą dedykacją i wygrewareowanym na butelce oryginalnym rysunkiem sprawi obdarowanemu przyjemność, a może znaczyć też coś więcej…

Grawerujemy na butelkach płaskich takich jak: Koneser De Luxe, Winiak Klubowy, Winiak Klubowy Black, Proximus  i wielu innych butelkach naszych wódek czystych, smakowych i gatunkowych oraz likierów o pojemności od 90 ml do 1000 ml.
Przewidywany czas oczekiwania na grawer nie przekracza 14 dni, jednak w pilnych przypadkach jest także  możliwość zamówienia ekspresowego. Zachęcamy do skorzystania z oferty i stworzenia własnej butelki ulubionego trunku z oferty Konesera.

wodka_grawer4

Podobne produkty