Lorson_Grupowe
Wódka gatunkowa - Brandy

LORSON BRAND NAPOLEON VS

Oryginalna francuska brandy wyprodukowana ze starannie dobranych destylatów winnych, dojrzewająca w dębowych beczkach przez co najmniej 3 lata. Francuskie korzenie receptury oparte są o bogatą kompozycję starannie dobranych surowców. Proces zestawiania i produkcji pogłębia delikatny smak i aromat naszego trunku. Jest tworzony idealny smak i unikatowa kompozycja aromatu dębu i suszonych owoców. Powstaje przebogata gama zapachu dojrzałych owoców i aromatycznych przypraw. Ciemno złocista barwa wraz z bogatym aromatem sprawia, że podczas degustacji odczuwamy zaokrąglony, zrównoważony i intensywny finisz. Najlepiej podawać tradycyjnie w dużych kieliszkach do brandy w temperaturze pokojowej lub serwować schłodzoną kostkami lodu.

Kategoria
Wódki gatunkowe, winiaki i brandy

Zawartość alkoholu
36%

Pojemności
100 ml, 200 ml, 700 ml

ZOBACZ W SKLEPIE

KONESER

Co brandy i koniak mają wspólnego z Napoleonem?

Co brandy i koniak mają wspólnego z Napoleonem? To pytanie może wydawać się dziwne, ale ma sens, jeśli spojrzymy na historię. Brandy to ogólna nazwa dla napojów alkoholowych destylowanych z wina. Koniak to rodzaj brandy, który pochodzi z regionu Cognac we Francji i musi spełniać określone kryteria jakości. Napoleon Bonaparte był wielkim miłośnikiem koniaku i często zabierał ze sobą beczki tego trunku na swoje kampanie wojenne. Uważał, że koniak wzmacnia jego zdrowie i morale. Niektórzy producenci koniaku, tacy jak Courvoisier, od XIX wieku nazywają swój produkt “Napoleon Brandy” na cześć cesarza. Brandy i koniak mają więc wiele wspólnego z Napoleonem, zarówno pod względem historii, jak i smaku.

Jeśli na etykiecie brandy lub koniaku widnieje nazwa i podobizna Napoleona nie jest to ani marka, ani nazwa. Napoleońskimi czyli Napoleonami mają prawo nazywać się brandy lub koniaki leżakujące co najmniej sześć lat. Napoleon to zatem nie marka, ale klasa oznaczająca, że wiek najmłodszej eau de vie, z których komponowany jest koniak lub brandy musi przekraczać właśnie rzeczone sześć lat, czyli Napoleon jest klasą wiekową pomiędzy VSOP (leżakującą co najmniej cztery lata) a XO (minimum dziesięć lat).

lorson_przezr
NAPOLEON VSOP

Fragment spektaklu Teatru TV według sztuki Jii Hubaźa. Mija trzeci rok zesłania Napoleona na Wyspę św. Heleny po klęsce pod Waterloo. Co przeżywa człowiek, który utracił władzę? A przy okazji, amatorzy szlachetnych trunków dowiedzą się, skąd na butelkach koniaku wziął się napis “Napoleon VSOP.”

Stwórz własną butelkę – personalizacja i grawerowanie

Kupując produkty Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser mają Państwo możliwość wykonania graweru lub rysunku na butelce. Grawerem może być logo Państwa Firmy, dedykacja, życzenia okazjonalne, np. weselne, motyw graficzny lub dowolny tekst reklamowy i osobista dedykacja – ogranicza nas tylko fantazja naszych Klientów.
Dzięki umieszczeniu logo firmy na butelce możemy zbudować relacje biznesowe, wzmocnić świadomość marki albo po prostu sprawić miły prezent współpracownikom lub partnerom.
Z kolei podarowanie komuś bliskiemu butelki dobrego alkoholu Konesera z miłą dedykacją i wygrewareowanym na butelce oryginalnym rysunkiem sprawi obdarowanemu przyjemność, a może znaczyć też coś więcej…

Grawerujemy na butelkach płaskich takich jak: Koneser De Luxe, Winiak Klubowy, Winiak Klubowy Black, Proximus  i wielu innych butelkach naszych wódek czystych, smakowych i gatunkowych oraz likierów o pojemności od 90 ml do 1000 ml.
Przewidywany czas oczekiwania na grawer nie przekracza 14 dni, jednak w pilnych przypadkach jest także  możliwość zamówienia ekspresowego. Zachęcamy do skorzystania z oferty i stworzenia własnej butelki ulubionego trunku z oferty Konesera.

wodka_grawer4

Podobne produkty