Balsam_Grupowe
Wódka gatunkowa

BALSAM WARSZAWSKI

Balsam Warszawski to produkt wyjątkowy wśród delikatnych i tradycyjnych polskich alkoholi.  Balsam Warszawski powstaje według staropolskiej receptury, która sięga XVIII wieku. W jej skład wchodzi wiele składników, między innymi tradycyjny nalew na niedojrzały owoc pomarańczy. Dzięki temu wyczuwa się nutę goździków i cynamonu. Każdy z nich ma swoje właściwości smakowe, które wzmacniają się nawzajem. Dodatkowo lekki jabłkowy posmak w Balsamie Warszawskim jest wynikiem zastosowania ekstraktu jabłkowego. Oryginalny słodko – gorzkawy smak i bursztynowa barwa składają się w wyjątkowo harmonijną, lekką wódkę gatunkową, którą można spożywać w czystej postaci lub jako składnik koktajli. Balsam Warszawski to nie tylko doskonały napój, ale także część historii i kultury Warszawy. To hołd dla międzywojennej tradycji wytwórni Koneser zaopatrującej szeroką grupę odbiorców. Warszawskie motywy na etykiecie i w samej nazwie nie są przypadkowe. Balsam warszawski to wódka z duszą i charakterem dostępna w bardzo przystępnej cenie.

Kategoria
Wódki gatunkowe

Zawartość alkoholu
32%

Pojemności
100 ml, 200 ml, 500 ml

Producent
Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser

ZOBACZ W SKLEPIE

KONESER

O BALSAMACH SŁÓW KILKA

Słowo “balsam” ma korzenie arabskie, ale do Polski trafiło z Niemiec. Istnieje legenda, że pierwowzorem napojów alkoholowych zwanych balsamami były nalewki ziołowe wytwarzane przez znachorki i zielarzy.

Nowoczesna wersja tego napoju powstała w XVII wieku. To właśnie wtedy  pochodzący z Rygi aptekarz Kunze, sporządził i podarował Katarzynie Wielkiej cudowny produkt alkoholowy, który miał nie tylko wyborny smak, ale miał też korzystnie wpływać na sampoczucie. Trunek posmakował carycy, która zezwoliła na produkcję na skalę przemysłową. W ten sposób narodził się sławny “Czarny balsam ryski” – swego rodzaju wzorzec dla wszystkich produkowanych w środkowej i wschodniej Europie trunków zwanych balsamami.

Ogólnie rzecz biorąc, balsam to nalewka sporządzona z ziół, owoców i innych specjalnych składników, o zawartości alkoholu od 30 do 45 procent. Przepisy na wymyślane przez gorzelnikow balsamy są z reguły utrzymywane w tajemnicy i przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Aromat napoju wysokiej jakości musi być balsamiczny i zawierać bukiet ziół, olejków i wszystkich wymienionych składników. Nie powinna podkreślać żadnej konkretnej nuty. Smak jest lekko oleisty, z gorzkim posmakiem. Kolor balsamu jest zwykle bursztynowy, ciemnobrązowy lub czarny, zależnie od składu. Bitner, Riga i Becherovka są uznawane za najlepsze balsamy na świecie.

Każdy balsam jest wyjątkowy w swoim składzie i ma własne tajemnice. Nie inaczej jest z naszym Balsamem Warszawskim, który powstaje według staropolskiej receptury, która sięga XVIII wieku. W jej skład wchodzi wiele składników, między innymi miód, propolis,  cynamon, goździki i wiele innych.

W jej skład wchodzi wiele składników, między innymi miód, propolis,  cynamon, goździki i wiele innych.  Oryginalny słodko – gorzkawy smak, delikatny miodowy posmak, bursztynowa barwa składają się w wyjątkowo harmonijną, lekką wódkę gatunkową dostępną w bardzo przystępnej cenie.

2022-03-02-16

Stwórz własną butelkę – personalizacja i grawerowanie

Kupując produkty Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser mają Państwo możliwość wykonania graweru lub rysunku na butelce. Grawerem może być logo Państwa Firmy, dedykacja, życzenia okazjonalne, np. weselne, motyw graficzny lub dowolny tekst reklamowy i osobista dedykacja – ogranicza nas tylko fantazja naszych Klientów.
Dzięki umieszczeniu logo firmy na butelce możemy zbudować relacje biznesowe, wzmocnić świadomość marki albo po prostu sprawić miły prezent współpracownikom lub partnerom.
Z kolei podarowanie komuś bliskiemu butelki dobrego alkoholu Konesera z miłą dedykacją i wygrewareowanym na butelce oryginalnym rysunkiem sprawi obdarowanemu przyjemność, a może znaczyć też coś więcej…

Grawerujemy na butelkach płaskich takich jak: Koneser De Luxe, Winiak Klubowy, Winiak Klubowy Black, Proximus  i wielu innych butelkach naszych wódek czystych, smakowych i gatunkowych oraz likierów o pojemności od 90 ml do 1000 ml.
Przewidywany czas oczekiwania na grawer nie przekracza 14 dni, jednak w pilnych przypadkach jest także  możliwość zamówienia ekspresowego. Zachęcamy do skorzystania z oferty i stworzenia własnej butelki ulubionego trunku z oferty Konesera.

wodka_grawer4

Podobne produkty