winiak-klubowy-black-_przezr
Brandy

WINIAK KLUBOWY BLACK

Specjalna, dłużej leżakowana edycja Winiaku Klubowego. Produkowany jest od piętnastu lat w Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Winiak Klubowy BLACK to nowa odsłona tradycyjnego brandu produkowanego od ponad 60 lat.
Winiak Klubowy Black jest kontynuacją linii typu brandy, produkowanej przez Warszawską Wytwórnię Wódek Koneser. Dzięki uszlachetnieniu tradycyjnej receptury i wprowadzeniu nowoczesnego designu, walory smakowe i estetyczne zostały znacznie podwyższone. Posiada głęboki i szlachetny smak z wyczuwalnymi nutami suszonych owoców. Doskonałe walory smakowe Winiak Klubowy zawdzięcza kompozycji francuskiej okowity z wina gronowego, surówki zbożowej leżakowanej i aromatycznych maceratów na surowce roślinne. Trunek rozlewany jest do specjalnych butelek, które zastrzeżone są przez Warszawską Wytwórnię Wódek Koneser.
Winiak Klubowy Black najlepiej smakuje w temperaturze pokojowej, w szklance typu snifer lub koniakówka. Sprawdzi się najlepiej w towarzystwie przyjaciół i rodziny.

Kategoria
Wódki gatunkowe, Winiaki – brandy

Zawartość alkoholu
40%

Pojemności
500 ml, 700 ml

Producent
Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser

ZOBACZ W SKLEPIE

KONESER

CIEKAWOSTKI
O WINIAKU

W Polsce mianem winiaków określa się produkowane powszechnie na całym świecie brandy – trunki otrzymywane z leżakujących destylatów winnych, z ewentualnym dodatkiem mieszanek zapachowo-smakowych, takich jak wino gronowe, nalew na rodzynki, figi, oliwki suszone, łupiny migdałowe czy nalew na wióry dębowe.

Obecnie nasze winiaki są produkowane z importowanych destylatów winnych. Jednak jeszcze dwieście lat temu wytwarzano je także z rodzimych winogron, a ich producenci słynęli w całej Europie.

Winiak może być szlachetnym trunkiem lub po prostu lepszym lub gorszym bimbrem, w zależności od jakości składników i procesu produkcji. Z winiakiem wiąże się wiele ciekawostek, które warto poznać. Oto kilka z nich:

  • Winiak jest nazywany też brandy, co pochodzi od holenderskiego słowa brandewijn, czyli palone wino .
  • Winiak jest produkowany na całym świecie, ale najbardziej znane są winiaki z Francji (koniak), Włoch (stock), Grecji (metaxa), czy Hiszpanii (brandy de Jerez).
  • Winiak leżakuje w dębowych beczkach, które nadają mu aromat i barwę. Im dłużej leżakuje, tym jest droższy i lepszy. Najstarsze winiaki dostępne na rynku mają ponad 100 lat!
  • Winiak ma różne oznaczenia wiekowe, np. VS (very superior), VSOP (very superior old pale), XO (extra old). Oznaczają one minimalny czas leżakowania najmłodszego składnika w mieszance. VS oznacza leżakowanie przez minimum dwa lata, VSOP – przez cztery, a XO – przez dziesięć lat.
  • Winiak można pić na różne sposoby: czysty, z lodem, z colą, z sokiem pomarańczowym, z kawą lub jako składnik koktajli.
7fe3f94144b2bf4ee5eab8c0e317

PRZECZYTAJ:

ZAPOMNIANY SMAK WINIAKU

Polskie winiaki produkowane w okresie PRL-u cieszyły się sporą popularnością wśród rodaków i traktowane były jako produkt luksusowy. Królował wśród nich niepodzielnie Winiak  Klubowy – trunek nieprzypadkowo uważany za polską brandy – synonim zachodniego smaku, stylu i sznytu. Przetrwał do dziś jako znakomity kontynuator tradycji polskich winiaków znanych od stuleci.

Stwórz własną butelkę – personalizacja i grawerowanie

Kupując produkty Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser mają Państwo możliwość wykonania graweru lub rysunku na butelce. Grawerem może być logo Państwa Firmy, dedykacja, życzenia okazjonalne, np. weselne, motyw graficzny lub dowolny tekst reklamowy i osobista dedykacja – ogranicza nas tylko fantazja naszych Klientów.
Dzięki umieszczeniu logo firmy na butelce możemy zbudować relacje biznesowe, wzmocnić świadomość marki albo po prostu sprawić miły prezent współpracownikom lub partnerom.
Z kolei podarowanie komuś bliskiemu butelki dobrego alkoholu Konesera z miłą dedykacją i wygrewareowanym na butelce oryginalnym rysunkiem sprawi obdarowanemu przyjemność, a może znaczyć też coś więcej…

Grawerujemy na butelkach płaskich takich jak: Koneser De Luxe, Winiak Klubowy, Winiak Klubowy Black, Proximus  i wielu innych butelkach naszych wódek czystych, smakowych i gatunkowych oraz likierów o pojemności od 90 ml do 1000 ml.
Przewidywany czas oczekiwania na grawer nie przekracza 14 dni, jednak w pilnych przypadkach jest także  możliwość zamówienia ekspresowego. Zachęcamy do skorzystania z oferty i stworzenia własnej butelki ulubionego trunku z oferty Konesera.

wodka_grawer4

Podobne produkty