Starka5_Grupowe
Wódka gatunkowa

KONESER CTAPKA ♚♚♚ (ТРИ КОРОНЫ)

Specjalna, długo leżakowana wersja naszej szlachetnej Ctapki z dodatkiem destylatu winnego. Oznaczona jest symbolem trzech koron zarezerwowanym dla najbardziej ekskluzywnych alkoholi. Oryginalną recepturą Ctapki jest sekretna i pilnie strzeżona receptura Nr°43 ♚♚♚, która pozostaje tajemnicą szlachetnego i złożonego w swym składzie trunku Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser. Podczas leżakowania tego wyrobu zachodzi proces ekstrakcji związków garbnikowo-smakowych. Najbardziej cenionych przez wyrafinowanych degustatorów i odbiorców. Charakterystyczny smak Ctapka zawdzięcza wzbogaceniu podczas leżakowania wiórami dębowymi. Unikalność naszej Ctapki wynika także z bogatego aromatu i wspaniałej karmelowo-bursztynowej barwy.

Kategoria
Wódki gatunkowe

Zawartość alkoholu
40%

Pojemności
700 ml

Producent
Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser

ZOBACZ W SKLEPIE

KONESER

O STARCE SŁÓW KILKA

Starka jako rodzaj wódki swoją wdzieczną nazwę zawdziecza swoistemu procesowi starzenia – jest długo leżakującą wódką znaną od wieków w Polsce, na Litwie i na Białorusi. Starkę produkuje się najzęściej z żytniego i wedle tradycji nierektyfikowanego spirytusu jak klasyczną wódkę zbożową, która następnie jest starzona w dębowych beczkach, najlepiej po winie, choć niekoniecznie, z niewielkim dodatkiem liści lipy lub jabłoni. Czasem dodawano do starki także niewielkie ilości jabłek, gruszek, wiśni lub innych owoców. Starka ma charakterystyczny bursztynowy kolor i bogaty aromat. Zwykle ma około 40-50% zawartości alkoholu i jest podawana jako aperitif lub digestif. Wytwarzana od XV wieku uchodzi za najszlachetniejszy i zarazem najbardziej tajemniczy rodzimy trunek.

Właśnie dodatkom starka zawdziecza swój niezwykły smak. Piękny złoto – brązowy kolor starki to z kolei rezultat reakcji alkoholu z beczką w której był przechowywany.

Proces produkcji podobny jest do tego stosowanego w przypadku whisky i w Polsce objęty ścisłą tajemnicą każdej gorzelni. Dawniej tajniki produkcji Starki przechodziły z ojca na syna. Istniała tradycja, wedle której po narodzinach syna rodzina zakopywała beczkę wódki, którą dorosły już syn wykopywał dopiero z okazji swego wesela.Starka  ma bogaty i wyrazisty smak, który zyskuje na głębi i aromacie z upływem czasu. Wódki Starka są oznaczane według wieku, który może wynosić od 10 do 50 lat.

Starka produkowana w Koneserze to wódka, która łączy tradycję i nowoczesność. Szlachetny trunek z dodatkiem brandy i karmelu. Jego oryginalna receptura – sekretna i pilnie strzeżona Receptura Nr 43 pozostaje słodką tajemnicą najbardziej złożonego i wymagającego z naszych trunków. Historia tej receptury liczy ponad 100 lat i pochodzi z czasów carskich.

Oryginalna pisownia nazwy cyrylicą – CTAPKA mogłaby świadczyć, że przepis ma proweniencję rosyjską. Nic bardziej mylnego. Starka to wódka arcypolska, a nazwa pisana cyrylicą to wyłacznie wymóg carskiej zaborczej administracji.

Rosjanie zresztą przyswoili sobie starkę właśnie od Polaków. Z czasów carskich wywodzi się nie tylko nazwa, ale i symbolika etykiety starki z Konesera. Korona na etykiecie oznacza wytwarzanie wódki w gorzelni pod cesarską jurysdykcją wedle zatwierdzonego tradycyjnego przepisu. Trzy korony znajdujące się na butelce naszej specjalnej wersji –  CTAPKA ♚♚♚ (ТРИ КОРОНЫ) to symbol zarezerwowany w carskiej Rosji dla najbardziej ekskluzywnych alkoholi.

Warszawska Starka ma pełny, łagodny bukiet i przyjemny wyrazisty smak z nutą słodyczy i wyraźnym posmakiem dębiny. Charakterystyczny smak CTARKA zawdzięcza wzbogaceniu płatkami dębowymi. Dzięki temu przedni destylat zbożowy smakuje tak, jakby leżakowany był w beczkach dębowych. Unikalność naszej Starki wynika także z bogatego aromatu i wspaniałej karmelowo-bursztynowej barwy. To wódka wysokiej jakości, destylowana z najlepszych zbóż i dojrzewający w dębowych beczkach. Starka z Konesera ma wyjątkowy smak i aromat, który zachwyca nawet najbardziej wymagających koneserów. Słowem – to wódka dla ludzi, którzy cenią sobie elegancję i klasę.

Stwórz własną butelkę – personalizacja i grawerowanie

Kupując produkty Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser mają Państwo możliwość wykonania graweru lub rysunku na butelce. Grawerem może być logo Państwa Firmy, dedykacja, życzenia okazjonalne, np. weselne, motyw graficzny lub dowolny tekst reklamowy i osobista dedykacja – ogranicza nas tylko fantazja naszych Klientów.
Dzięki umieszczeniu logo firmy na butelce możemy zbudować relacje biznesowe, wzmocnić świadomość marki albo po prostu sprawić miły prezent współpracownikom lub partnerom.
Z kolei podarowanie komuś bliskiemu butelki dobrego alkoholu Konesera z miłą dedykacją i wygrewareowanym na butelce oryginalnym rysunkiem sprawi obdarowanemu przyjemność, a może znaczyć też coś więcej…

Grawerujemy na butelkach płaskich takich jak: Koneser De Luxe, Winiak Klubowy, Winiak Klubowy Black, Proximus  i wielu innych butelkach naszych wódek czystych, smakowych i gatunkowych oraz likierów o pojemności od 90 ml do 1000 ml.
Przewidywany czas oczekiwania na grawer nie przekracza 14 dni, jednak w pilnych przypadkach jest także  możliwość zamówienia ekspresowego. Zachęcamy do skorzystania z oferty i stworzenia własnej butelki ulubionego trunku z oferty Konesera.

wodka_grawer4

Podobne produkty