Winiak_Grupowe4
Wódka gatunkowa - Brandy

WINIAK KLUBOWY BRANDY ★★★

Sztandarowy produkt Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” produkowany od prawie siedemdziesięciu lat. Kultowy trunek epoki PRL. Traktowany był jako polska brandy, namiastka zachodniego smaku, stylu i sznytu. Dzisiejszy Winiak Klubowy kontynuuje znakomite tradycje tego trunku, a dzięki powrotowi do tradycyjnej receptury wręcz znacznie go przewyższa. Ma głęboki, cierpki, a nawet lekko ostry smak z wyczuwalnym posmakiem suszonych owoców. Doskonałe walory smakowe zawdzięcza Winiak Klubowy kompozycji francuskiej okowity z wina gronowego, leżakowanej surówki zbożowej i aromatycznych maceratów na surowce roślinne. Oryginalny Winiak Klubowy to wódka gatunkowa najwyższej rodzimej próby, leżakowana w kadziach dębowych, czemu zawdzięcza intensywny finisz oraz delikatny zapach i posmak dębiny.

Kategoria
Wódki gatunkowe, Winiaki – brandy

Zawartość alkoholu
40%

Pojemności
100ml, 200ml, 350ml, 500ml

Producent
Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser

ZOBACZ W SKLEPIE

KONESER

Kultowy Winiak Klubowy

Winiak Klubowy od zawsze, odkąd tylko jego produkcja rozpoczęła się w latach 60. w kilku polskich Polmosach cieszył się ogromną estymą i powodzeniem. Z czasem stał się sztandarowym produktem Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. I choć po upadku PRL wieszczono rychły koniec tego kultowego trunku, który rozlewany był na początku XXI wieku w Józefowie, potem bodaj w Środzie Wielkopolskiej, to jednak Winiak klubowy ostatecznie przetrwał. I po długiej podróży powrócił ostatecznie do Warszawskiej Wtwórni Wódek Koneser.

Nieśmiertelny Winiak Klubowy na jakiś czas rzeczywiście zniknął z rynku, co zresztą wywołało wśród jego miłośników łzy autentycznego żalu. Wydawało się, że koniec Winiaku Klubowego to symboliczny koniec pewnej epoki. Pamiętam z czasów studenckich poważne konwersatorium popświęcone kulturze alternatywnej, które zamiast w ciasnej sali wykładowej odbywało się regularnie “U plastyków” niedaleko uniwerku właśnie przy Winiaku Klubowym. Bo też Winiak Klubowy zachował swój status czegoś lepszego, luksusowego, rodzimego koniaku, za którym tęsknili smakosze i snobujący się na zachodni styl życia dorobkiewicze. No i ten Winiak Klubowy rzeczywiście dało się pić, choć z prawdziwym koniakiem tak naprawdę wtedy niewiele miał wspólnego.

Winiak Klubowy wymyślono w czasach głębokiej komuny, bo musieliśmy mieć przecież jakiś koniak na półce. A że nie mieliśmy wina do destylacji, a import był drogi i dewizowy, trzeba go było wymyślić. W dodatku miał być to produkt tani, dla ludu, nie zaś dla tych, których stać na koniaki z Pewexu.

Zadanie wydawało się karkołomne, ale od czego polska sztuka kombinowania, która czasem pozwalała w tamtych czasach z niczego jednak coś zrobić. Recepturę opracowano zatem w Łodzi. Była prosta jak przysłowiowa budowa cepa: wzięto nieco importowanego destylatu winnego (zaledwie około 15%) i zmieszano go – mówiąc w skrócie – z wódką. Do tego dodano do smaku nalewkę z suszonych winogron, śliwek, orzechów, migdałów, tudzież innych bakalii po czym całość doprawiono postarzanym wzmacnianym winem. Na koniec dodawano odrobinę karmelu dla koloru, po czym mieszanka leżakowała przez jakiś czas, żeby się wszystko należycie “przegryzło”. I już!

Wydawało sie zbrodnią nadać czemuś takiemu nazwę winiaku, że twórca owej szlachetnej nazwy, przedwojenny producent wódek Józef Strzelczyk z Poznania w grobie by się przewróci. Tym bardziej, że ów winiakopodobny napój ochszczono mianem Klubowego, czyli już sama nazwa z założenia wskazywała na dość ekskluzywny tego eksperymentalnego trunku. Tymczasem okazało się, że ta przaśna receptura się sprawdziła. Taki winiakopodobny wyrób całkiem nieźle smakował i rzeczywiście stał się naszym rodzimym robotniczo- chłopskim “koniaczkiem”, w sam raz na łapówkę albo na spotkania przy brydżu. Jak na tamte siermiężne czasy Winiak Klubowy był wyrobem o największym kunszcie. Za takie wynalazki i umiejętność zrobienia czegoś praktycznie z niczego należy się naszemu przemysłowi spirytusowemu jakiś pomnik. Chociaż największym pomnikiem jest sam Winiak Klubowy, który nie tylko przetrwał ciężkie czasy, ale przeszedł też ewolucję i powrócił do korzeni.

Dzisiaj w “rodzinnym domu” Winiaku Klubowego, czyli w Warszawskiej Wytwórtni Wodek Koneser, produkuje się Winiak Klubowy w trzech wersjach.

Ta tak zwana “trzygwiazdkowa”, która najbardziej kojarzy sie z dawnym Klubowym dzięki powrotowi do tradycyjnej receptury produkcji winiaku znacznie go przewyższa. Ma głęboki, cierpki, a nawet lekko ostry z wyczuwalnym posmakiem suszonych śliwek. Aromat ziaren kakao. Doskonałe walory smakowe zawdzięcza Winiak Klubowy kompozycji francuskiej okowity z wina gronowego i aromatycznych maceratów na surowce roślinne oraz naturalnego barwnika – karmelu. Oryginalny Winiak Klubowy to wódka gatunkowa najwyższej rodzimej próby leżakowana w kadziach dębowych, czemu zawdzięcza intensywny finisz oraz delikatny zapach i posmak dębiny. Wersja oznaczona pięcioma gwiazdkami jest odpowiednio dłużej leżakowana wedle wymogów dla Brandy. Winiak klubowy w wersji Black to z kolei oryginalna, wytworna i wytrawna wódka smakowa wyprodukowana z doskonałego francuskiego destylatu winnego leżakowanego 5 lat w beczkach dębowych. Słowem, Winiak Klubowy, to już dziś nie jakaś namiastka, ale winiak z prawdziwego zdarzenia – najlepsza polska brandy. Polska, bo jednak udało się zachować ten rodzimy sznyt wynalzaczości i naszej specyfiki, co jest dzisiaj atutem, a nie substytutem. W swojej klasie Klubowy rządzi!

ssp.4

Stwórz własną butelkę – personalizacja i grawerowanie

Kupując produkty Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser mają Państwo możliwość wykonania graweru lub rysunku na butelce. Grawerem może być logo Państwa Firmy, dedykacja, życzenia okazjonalne, np. weselne, motyw graficzny lub dowolny tekst reklamowy i osobista dedykacja – ogranicza nas tylko fantazja naszych Klientów.
Dzięki umieszczeniu logo firmy na butelce możemy zbudować relacje biznesowe, wzmocnić świadomość marki albo po prostu sprawić miły prezent współpracownikom lub partnerom.
Z kolei podarowanie komuś bliskiemu butelki dobrego alkoholu Konesera z miłą dedykacją i wygrewareowanym na butelce oryginalnym rysunkiem sprawi obdarowanemu przyjemność, a może znaczyć też coś więcej…

Grawerujemy na butelkach płaskich takich jak: Koneser De Luxe, Winiak Klubowy, Winiak Klubowy Black, Proximus  i wielu innych butelkach naszych wódek czystych, smakowych i gatunkowych oraz likierów o pojemności od 90 ml do 1000 ml.
Przewidywany czas oczekiwania na grawer nie przekracza 14 dni, jednak w pilnych przypadkach jest także  możliwość zamówienia ekspresowego. Zachęcamy do skorzystania z oferty i stworzenia własnej butelki ulubionego trunku z oferty Konesera.

wodka_grawer4

Podobne produkty