Ciekawostki

Klasy wódek, wódki z klasą

Wódki wykłe, wyborowe, luksusowe i premium to cztery podstawowe kategorie wódek, które różnią się między sobą jakością, ceną i sposobem produkcji.

Wódki zwykłe to najtańsze i najprostsze wódki, które są produkowane z rektyfikowanego spirytusu zbożowego i nie podlegają dodatkowym końcowym procesom oczyszczania lub aromatyzowania. Koneser oferuje w tej kategorii wódkę Żynia Specjalna.

Wódki wyborowe to wódki o wyższej jakości, które są produkowane z lepszych surowców zbożowych – najczęściej żyta, i poddawane są conajmniej dwukrotnej destylacji lub rektyfikacji. W ofercie Konesera do tej klasy, zwanej także ekonomiczną należą wódki Bycza i Targowa.

Wódki luksusowe to wódki o jeszcze lepszej jakości, które są produkowane ze spełniających wysokie normy jakościowe zbóż lub odmian ziemniaków i poddawane są co najmniej czterokrotnej destylacji i specjalnym procesom oczyszczania lub filtrowania, np. przez węgiel drzewny, srebro lub złoto. Do tej kategorii, zwanej czasem mainstreamową należą np. wódki Koneser Priviledged oraz Grandis.

Wódki premium, do której to klasy należy np. produkowana w Koneserze wódka Proximus to wódki o najwyższej jakości, które są produkowane z wyjątkowych, spełniających wyśrubowane normy surowców i poddawane są wielokrotnej destylacji oraz skomplikowanemu procesowi kilkukrotnej filtracji, której towarzyszy w niektórych przypadkach proces aromatyzowania, np. przez lodowce, kwiaty lub zioła.

Wówczas takie wódki przynależą do najwyższej kategorii nazywane Supermpremium i Top Premium. Wódki tej kategorii są najdroższe i najbardziej ekskluzywne na rynku. W naszej ofercie do tej kategorii należą wódki – Koneser de Luxe, Metropolis i Koneser Premium.

Wódki klasy Premium i Top Premium produkowane są w Koneserze z najwyższej jakości spirytusu zbożowego w połączeniu z wodą demineralizowaną. Te grupy wódek Konesera wyróżnia indywidualny charakter, łagodny aromat i neutralny smak. Co by nie powiedzieć, wódki Konesera należące do każdej klasy po prostu mają klasę!

Dodaj komentarz